Kalın Bağırsakta Baloncuk Oluşumu Tedavisi

divertiküle-karşı-faydalı-bitkiler-nelerdir
Divertikül Bitkisel Tedavi
3 Temmuz 2017
Divertikülit İltihabı Bitkisel Tedavi
19 Aralık 2018

Kalın Bağırsakta Baloncuk Oluşumu Tedavisi

divertiküle-faydalı-gelen-bitkiler

divertiküle-faydalı-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Kalın Bağırsakta Baloncuk Oluşumu Tedavisi

Kalın bağırsakta baloncuk oluşumu tedavisi, bağırsak divertikülü belirtileri, bağırsak delinmesi nasıl anlaşılır. Bu soruların cevapları makalemizde.

Kalın bağırsakta baloncuk oluşumu tedavisi hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Kalın bağırsakta baloncuk oluşumu tedavisi hakkında detaylı bilgileri makalemizde bulabilirsiniz. Kalın bağırsakta baloncuk oluşumu tedavisi hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşın.

Bağırsak Divertikülü Belirtileri

Divertikül belirtilerini şöyle sıralıyabiliriz. Kramplı karın ağrısı, mide gazı, midede şişkinlik, kabızlık veya ishal gibi boşaltım bozuklukları. Bununla birlikte kusma, bulantı ve idrar yaparken yanma gibi belirtileri vardır.

Divertikül Tedavisi

Divertikül bitkisel tedavisinden önce divertikül hastalığının nedenlerini incelemek gerekir. Divertikülit lif oranı düşük beslenme sonrası ortaya çıkar. Bunun sebebi yoğun olarak işlenmiş gıdaların tüketimidir. Bu sebeple bu hastalık genellikle sanayileşmiş batı toplumlarında görülür.

1972 yılında Dr. Neil PAİNTER in British Medical Journal dergisinde yayınlanan araştırmasında divertikülite düşük lif ağırlıklı beslenmenin neden olduğu hemen hemen ispatlanmıştır. Divertikülit hastası 70 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişiler şunlara dikkat etmeli. Tam buğday ekmeği, yüksek kepekli tahıllar, sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet verilmiştir. Bu uygulamanın sonunda kişilerin %89 u tamamen iyileşmiş veya hastalığın semptomları büyük ölçüde gerilemiştir.

Bu nedenle divertekül tedavisi için lifli bitkiler tercih edilmelidir. Bu bitkiler seçilirken aynı zamanda sindirim sistemine de faylalı olmaları önemlidir. İşte 1001 Naturel Tedavi Merkezinin size tevsiye ettiği bitkiler.

Divertikül Bitkisel Tedavisi

Keten Tohumu

Keten tohumu, sindirim sisteminde mide ve bağırsak iç duvarlarını temizlediği ve kabızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Deri ve organların dış yüzeylerini örten dokuların yenilenmesine yardımcı olmasında uzun zamanlardan beri kullanılmaktadır. (kaynak:sagliksifa com)

Buğday Yağı

Buğday yağı, eğer mide ve bağırsak rahatsızlıklarından şikayetçiyseniz, şişkinlik ve kabızlık gibi sorunlar. (kaynak:onikibilgi com)

Kudret Narı

Kudret narı, kolit, ülser, 12 parmak, gastrit, asit fazlası gibi mide bağırsak sistemine bağlı tüm hastalıklarında. Kalıcı ve kesin tedavi eder. (kaynak:saglikaktuel com)

Kalın bağırsakta baloncuk oluşumu tedavisi hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Divertikül hakkında detaylı bilgi için uzman hekime başvurunuz. Divertikül tedavisi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Divertiküler bitkisel tedavisi için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.