Divertikülite Faydalı Gelen Bitkiler

divertikülite-karşı-faydalı-bitkiler
Divertikülite Faydalı Bitkiler
21 Mart 2017
divertikülite-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir
Divertikülite İyi Gelen Bitkiler Nelerdir
21 Mart 2017

Divertikülite Faydalı Gelen Bitkiler

divertikülite-faydalı-gelen-bitkiler

divertikülite-faydalı-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Divertikülite Faydalı Gelen Bitkiler

Divertikülite faydalı gelen bitkiler, divertikülit hastalığı bitkisel tedavi, divertikülit tedavi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Divertikülite Faydalı  Gelen Bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için bilgi amaçlı olarak yazılmış makale aşağıda yer almaktadır.

Divertikülit için belirtileri, bitkisel tedavisi ve tedavisi hakkında detaylı olarak hem faydalı bitkiler hem belirtileri anlatılmıştır.

Divertikülit için faydalı bitkiler nelerdir sorusuna şöyle bi cevap verelim.

Divertikülit Tedavisi

Divertikülit bitkisel tedavisinden önce divertikül hastalığının nedenlerini incelemek gerekir. Divertikülit lif oranı düşük beslenme sonrası ortaya çıkar. Bunun sebebi yoğun olarak işlenmiş gıdaların tüketimidir. Bu sebeple bu hastalık genellikle sanayileşmiş batı toplumlarında görülür.

1972 yılında Dr. Neil PAİNTER in British Medical Journal dergisinde yayınlanan araştırmasında divertikülite düşük lif ağırlıklı beslenmenin neden olduğu hemen hemen ispatlanmıştır. Divertikülit hastası 70 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişiler şunlara dikkat etmeli. Tam buğday ekmeği, yüksek kepekli tahıllar, sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet verilmiştir. Bu uygulamanın sonunda kişilerin %89 u tamamen iyileşmiş veya hastalığın semptomları büyük ölçüde gerilemiştir.

Divertikülit Belirtileri

Divertikül belirtilerini şöyle sıralıyabiliriz. Kramplı karın ağrısı, mide gazı, midede şişkinlik, kabızlık veya ishal gibi boşaltım bozuklukları. Bununla birlikte kusma, bulantı ve idrar yaparken yanma gibi belirtileri vardır.

Divertikülit Bitkisel Tedavisi

Keten Tohumu : Sindirim sisteminde mide ve bağırsak iç duvarlarını temizlediği ve kabızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Deri ve organların dış yüzeylerini örten dokuların yenilenmesine yardımcı olmasında uzun zamanlardan beri kullanılmaktadır. (kaynak:sagliksifa com)

Kudret Narı : Kolit, ülser, 12 parmak, gastrit, asit fazlası gibi mide bağırsak sistemine bağlı tüm hastalıklarında. Kalıcı ve kesin tedavi eder. (kaynak:saglikaktuel com)

Buğday Yağı : Eğer mide ve bağırsak rahatsızlıklarından şikayetçiyseniz, şişkinlik ve kabızlık gibi sorunlar. (kaynak:onikibilgi com)

Divertikülite Faydalı Gelen Bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Divertikülite Faydalı Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Divertikülite Faydalı Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Divertikülite Faydalı Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.