Divertikülit İltihabı Bitkisel Tedavi

divertiküle-faydalı-gelen-bitkiler
Kalın Bağırsakta Baloncuk Oluşumu Tedavisi
3 Temmuz 2017

Divertikülit İltihabı Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Divertikülit İltihabı Bitkisel Tedavi

Divertikülit iltihabı bitkisel tedavi, divertikül iltihabına ne iyi gelir, keten tohumu divertikülit, divertikül ilaçları. Divertikül bitkisel tedavi yöntemleri hakkında.

Divertikülit iltihabı bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Divertikülit iltihabı bitkisel tedavii yöntemlerinde kullanılan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Divertikül bitkisel tedavi seti satın almak için bize ulaşın.

Divertikül İltihabı Belirtileri

Divertikül belirtilerini şöyle sıralayabiliriz. Kramplı karın ağrısı, mide gazı, midede şişkinlik, kabızlık veya ishal gibi boşaltım bozuklukları. Bununla birlikte kusma, bulantı ve idrar yaparken yanma gibi belirtileri vardır.

Divertikül İltihabı Tedavisi

Divertikül bitkisel tedavisinden önce divertikül hastalığının nedenlerini incelemek gerekir. Divertikülit lif oranı düşük beslenme sonrası ortaya çıkar. Bunun sebebi yoğun olarak işlenmiş gıdaların tüketimidir. Bu sebeple bu hastalık genellikle sanayileşmiş batı toplumlarında görülür.

1972 yılında Dr. Neil PAİNTER in British Medical Journal dergisinde yayınlanan araştırmasında divertikülite düşük lif ağırlıklı beslenmenin neden olduğu hemen hemen ispatlanmıştır. Divertikülit hastası 70 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişiler şunlara dikkat etmeli.

Tam buğday ekmeği, yüksek kepekli tahıllar, sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet verilmiştir. Bu uygulamanın sonunda kişilerin %89 u tamamen iyileşmiş veya hastalığın semptomları büyük ölçüde gerilemiştir.

Bu nedenle divertekül tedavisi için lifli bitkiler tercih edilmelidir. Bu bitkiler seçilirken aynı zamanda sindirim sistemine de faylalı olmaları önemlidir. İşte 1001 Naturel Tedavi Merkezinin size tevsiye ettiği bitkiler.

Divertikül İltihabı Bitkisel Tedavisi

Kudret Narı : Kudret narı, kolit, ülser, 12 parmak, gastrit, asit fazlası gibi mide bağırsak sistemine bağlı tüm hastalıklarında. Kalıcı ve kesin tedavi eder. (kaynak:saglikaktuel com)

Buğday Yağı : Buğday yağı, eğer mide ve bağırsak rahatsızlıklarından şikayetçiyseniz, şişkinlik ve kabızlık gibi sorunlar. (kaynak:onikibilgi com)

Keten Tohumu : Keten tohumu, sindirim sisteminde mide ve bağırsak iç duvarlarını temizlediği ve kabızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Deri ve organların dış yüzeylerini örten dokuların yenilenmesine yardımcı olmasında uzun zamanlardan beri kullanılmaktadır. (kaynak:sagliksifa com)

Divertikül iltihabı hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Divertikül iltihabı hakkında detaylı bilgi için uzman hekime başvurunuz. Divertikül iltihabı tedavisi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Divertiküler iltihabı bitkisel tedavisi için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.