Divertikülit Hastalığı için Tedavi

divertiküle-karşı-faydalı-bitkiler-nelerdir
Divertikülit Hastalığı Tedavisi
22 Şubat 2017
Divertikülit Bitkisel Tedavisi
28 Şubat 2017

Divertikülit Hastalığı için Tedavi

divertiküle-faydalı-gelen-bitkiler

divertiküle-faydalı-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Divertikülit Hastalığı için Tedavi

Divertikülit hastalığı için tedavi, divertikülit hastalığı, divertikülit tedavisi, divertikülit tedavi , hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Divertikülit hastalığı için tedavi, hakkında merak ettikleriniz için bilgi amaçlı olarak yazılmış makale aşağıda  yer almaktadır.

Divertikülit için belirtileri, bitkisel tedavisi ve tedavisi hakkında detaylı olarak hem faydalı bitkiler hem belirtileri detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Divertikülit için iyi gelen bitkiler nelerdir sorusuna şöyle bi cevap verelim.

Divertikülit Bitkisel Tedavisi

Kudret Narı : Kolit, ülser, 12 parmak, gastrit, asit fazlası gibi mide bağırsak sistemine bağlı tüm hastalıklarında. Kalıcı ve kesin tedavi eder. (kaynak:saglikaktuel com)

Keten Tohumu : Sindirim sisteminde mide ve bağırsak iç duvarlarını temizlediği ve kabızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Deri ve organların dış yüzeylerini örten dokuların yenilenmesine yardımcı olmasında uzun zamanlardan beri kullanılmaktadır. (kaynak:sagliksifa com)

Buğday Yağı : Eğer mide ve bağırsak rahatsızlıklarından şikayetçiyseniz, şişkinlik ve kabızlık gibi sorunlar. (kaynak:onikibilgi com)

Divertikülit Belirtileri

Divertikül belirtilerini şöyle sıralıyabiliriz. Kramplı karın ağrısı, mide gazı, midede şişkinlik, kabızlık veya ishal gibi boşaltım bozuklukları. Bununla birlikte kusma, bulantı ve idrar yaparken yanma gibi belirtileri vardır.

Divertikülit Tedavisi

Divertikülit bitkisel tedavisinden önce divertikül hastalığının nedenlerini incelemek gerekir. Divertikülit lif oranı düşük beslenme sonrası ortaya çıkar. Bunun sebebi yoğun olarak işlenmiş gıdaların tüketimidir. Bu sebeple bu hastalık genellikle sanayileşmiş batı toplumlarında görülür.

1972 yılında Dr. Neil PAİNTER in British Medical Journal dergisinde yayınlanan araştırmasında divertikülite düşük lif ağırlıklı beslenmenin neden olduğu hemen hemen ispatlanmıştır. Divertikülit hastası 70 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişiler şunlara dikkat etmeli. Tam buğday ekmeği, yüksek kepekli tahıllar, sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet verilmiştir. Bu uygulamanın sonunda kişilerin %89 u tamamen iyileşmiş veya hastalığın semptomları büyük ölçüde gerilemiştir.

Divertikülit Hastalığı için Tedavi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Divertikülit Hastalığı için Tedavi, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Divertikülit Hastalığı için Tedavi, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Divertikülit Hastalığı için Tedavi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.