Divertikülit Hastalığı Bitkisel Tedavi

divertikülite-karşı-faydalı-bitkiler
Divertikülit Bitkisel Tedavisi Yöntemleri
28 Şubat 2017
divertikülite-karşı-faydalı-bitkiler
Divertikülite İyi Gelen Bitkiler
2 Mart 2017

Divertikülit Hastalığı Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Divertikülit Hastalığı Bitkisel Tedavi

Divertikülit hastalığı bitkisel tedavi, divertikülit hastalığı, divertikülit bitkisel tedavisi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Divertikülit hastalığı bitkisel tedavi, hakkında merak ettikleriniz için bilgi amaçlı olarak yazılmış makale aşağıda yer almaktadır.

Divertikülit için belirtileri, bitkisel tedavisi ve tedavisi hakkında detaylı olarak hem faydalı bitkiler hem belirtileri anlatılmıştır.

Divertikülit için iyi gelen bitkiler nelerdir sorusuna şöyle bi cevap verelim.

Divertikülit Tedavisi

Divertikülit bitkisel tedavisinden önce divertikül hastalığının nedenlerini incelemek gerekir. Divertikülit lif oranı düşük beslenme sonrası ortaya çıkar. Bunun sebebi yoğun olarak işlenmiş gıdaların tüketimidir. Bu sebeple bu hastalık genellikle sanayileşmiş batı toplumlarında görülür.

1972 yılında Dr. Neil PAİNTER in British Medical Journal dergisinde yayınlanan araştırmasında divertikülite düşük lif ağırlıklı beslenmenin neden olduğu hemen hemen ispatlanmıştır. Divertikülit hastası 70 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişiler şunlara dikkat etmeli. Tam buğday ekmeği, yüksek kepekli tahıllar, sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet verilmiştir. Bu uygulamanın sonunda kişilerin %89 u tamamen iyileşmiş veya hastalığın semptomları büyük ölçüde gerilemiştir.

Divertikülit Bitkisel Tedavisi

Buğday Yağı : Eğer mide ve bağırsak rahatsızlıklarından şikayetçiyseniz, şişkinlik ve kabızlık gibi sorunlar. (kaynak:onikibilgi com)

Kudret Narı : Kolit, ülser, 12 parmak, gastrit, asit fazlası gibi mide bağırsak sistemine bağlı tüm hastalıklarında. Kalıcı ve kesin tedavi eder. (kaynak:saglikaktuel com)

Keten Tohumu : Sindirim sisteminde mide ve bağırsak iç duvarlarını temizlediği ve kabızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Deri ve organların dış yüzeylerini örten dokuların yenilenmesine yardımcı olmasında uzun zamanlardan beri kullanılmaktadır. (kaynak:sagliksifa com)

Divertikülit Belirtileri

Divertikül belirtilerini şöyle sıralıyabiliriz. Kramplı karın ağrısı, mide gazı, midede şişkinlik, kabızlık veya ishal gibi boşaltım bozuklukları. Bununla birlikte kusma, bulantı ve idrar yaparken yanma gibi belirtileri vardır.

Divertikülit Hastalığı Tedavi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Divertikülit Hastalığı Tedavi, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Divertikülit Hastalığı Tedavi, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Divertikülit Hastalığı Tedavi, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.