divertiküle-karşı-faydalı-bitkiler-nelerdir
Divertikül Tedavisi
1 Şubat 2017
divertiküle-karşı-faydalı-bitkiler
Divertikül Hastalığı Nedir
17 Şubat 2017

Divertikülit Belirtileri

divertiküle-faydalı-gelen-bitkiler

divertiküle-faydalı-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Divertikülit Belirtileri

Divertikülit belirtileri, divertikülit, divertikülit nedir, divertikülit bitkisel tedavisi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Divertikülit belirtileri, hakkında merak ettikleriniz için bilgi amaçlı olarak yazılmış makale aşağıda  yer almaktadır.

Divertikülit için belirtileri, bitkisel tedavisi ve tedavisi hakkında detaylı olarak hem faydalı bitkiler hem belirtileri detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Divertikülit belirtileri sorusuna şöyle bi cevap verelim.

Belirtileri

Divertikül belirtilerini şöyle sıralıyabiliriz. Kramplı karın ağrısı, mide gazı, midede şişkinlik, kabızlık veya ishal gibi boşaltım bozuklukları. Bununla birlikte kusma, bulantı ve idrar yaparken yanma gibi belirtileri vardır.

Divertikülit Bitkisel Tedavi

Divertikülit bitkisel tedavisinden önce divertikül hastalığının nedenlerini incelemek gerekir. Divertikülit lif oranı düşük beslenme sonrası ortaya çıkar. Bunun sebebi yoğun olarak işlenmiş gıdaların tüketimidir. Bu sebeple bu hastalık genellikle sanayileşmiş batı toplumlarında görülür.

1972 yılında Dr. Neil PAİNTER in British Medical Journal dergisinde yayınlanan araştırmasında divertikülite düşük lif ağırlıklı beslenmenin neden olduğu hemen hemen ispatlanmıştır. Divertikülit hastası 70 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişilere de şu gözlenmiştir. Tam buğday ekmeği, yüksek kepekli tahıllar, sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet verilmiştir. Bu uygulamanın sonunda kişilerin %89 u tamamen iyileşmiş veya hastalığın semptomları büyük ölçüde gerilemiştir.

Divertikülit

Gerçek divertiküller rahatsızlığı bağırsak duvarını oluşturan 3 tabakasında da bu kesecik oluşumu görülür. Bu üç bölüm bağırsağın içini örten mukoza, orta kısmını oluşturan kas tabakası ve dış zardır.

Divertikülit bağırsak duvarının dışarı doğru kesicik oluşturması durumudur. Bu keseciklerin bağırsak kanalında birden çok görülmesine divertikülozis denilmektedir. Bu keseciler bağırsak-mide kanalının herhangi bir yerinde görülebilir. Kolon yani kalın bağırsak divertikülleri 2 çeşittir. Bunlar gerçek ve yalancı divertiküllerdir.

Yalancı divertiküller rahatsızlığında ise kesecik oluşumu sadece mukoza kısmında görülür. Bu sebeple yalancı divertikül duvarı incedir. Kalın bağırsakta görülen divertiküller oluşumunun çoğunluğu yalancı divertiküller oluşumudur.

Divertikülit Belirtileri, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Divertikülit Belirtileri, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Divertikülit Belirtileri, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.