Divertiküle Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir

divertikülite-karşı-faydalı-bitkiler
Divertiküle Karşı İyi Gelen Bitkiler
20 Mart 2017
divertikülite-karşı-faydalı-bitkiler
Divertikülite Faydalı Bitkiler
21 Mart 2017

Divertiküle Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir

divertiküle-karşı-faydalı-bitkiler-nelerdir

divertiküle-karşı-faydalı-bitkiler-nelerdir

Uzman Desteği Alın

Divertiküle Karşı İyi Gelen Bitkiler

Divertiküle Karşı İyi Gelen Bitkiler, Divertikülit Hastalığı Bitkisel Tedavi, Divertikülit Tedavi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Divertiküle Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir

Divertiküle Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir, Divertikülit Hastalığı Bitkisel Tedavi, Divertikülit Tedavi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Divertikülit Bitkisel Tedavisi

Keten Tohumu : Sindirim sisteminde mide ve bağırsak iç duvarlarını temizlediği ve kabızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Deri ve organların dış yüzeylerini örten dokuların yenilenmesine yardımcı olmasında uzun zamanlardan beri kullanılmaktadır. (kaynak:sagliksifa com)

Kudret Narı : Kolit, ülser, 12 parmak, gastrit, asit fazlası gibi mide bağırsak sistemine bağlı tüm hastalıklarında. Kalıcı ve kesin tedavi eder. (kaynak:saglikaktuel com)

Buğday Yağı : Eğer mide ve bağırsak rahatsızlıklarından şikayetçiyseniz, şişkinlik ve kabızlık gibi sorunlar. (kaynak:onikibilgi com)

Divertikülit Tedavisi

Divertikülit bitkisel tedavisinden önce divertikül hastalığının nedenlerini incelemek gerekir. Divertikülit lif oranı düşük beslenme sonrası ortaya çıkar. Bunun sebebi yoğun olarak işlenmiş gıdaların tüketimidir. Bu sebeple bu hastalık genellikle sanayileşmiş batı toplumlarında görülür.

1972 yılında Dr. Neil PAİNTER in British Medical Journal dergisinde yayınlanan araştırmasında divertikülite düşük lif ağırlıklı beslenmenin neden olduğu hemen hemen ispatlanmıştır. Divertikülit hastası 70 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişiler şunlara dikkat etmeli. Tam buğday ekmeği, yüksek kepekli tahıllar, sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet verilmiştir. Bu uygulamanın sonunda kişilerin %89 u tamamen iyileşmiş veya hastalığın semptomları büyük ölçüde gerilemiştir.

Divertikülit Belirtileri

Divertikül belirtilerini şöyle sıralıyabiliriz. Kramplı karın ağrısı, mide gazı, midede şişkinlik, kabızlık veya ishal gibi boşaltım bozuklukları. Bununla birlikte kusma, bulantı ve idrar yaparken yanma gibi belirtileri vardır.

Divertiküle Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Divertiküle Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Divertiküle Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Divertiküle Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.