divertiküle-karşı-faydalı-bitkiler
Divertikül için Faydalı Gelen Bitkiler
13 Mart 2017
divertikülite-karşı-faydalı-bitkiler
Divertikül için Faydalı Bitkiler Nelerdir
13 Mart 2017

Divertikül için Faydalı Bitkiler

divertikülite-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

divertikülite-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

Uzman Desteği Alın

Divertikül için Faydalı Bitkiler

Divertikül için faydalı bitkiler, divertikülit hastalığı bitkisel tedavi, divertikülit tedavisi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Divertikül için faydalı bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için bilgi amaçlı olarak yazılmış makale aşağıda yer almaktadır.

Divertikülit için belirtileri, bitkisel tedavisi ve tedavisi hakkında detaylı olarak hem faydalı bitkiler hem belirtileri anlatılmıştır.

Divertikülit için faydalı bitkiler nelerdir sorusuna şöyle bi cevap verelim.

Divertikülit Bitkisel Tedavisi

Kudret Narı : Kolit, ülser, 12 parmak, gastrit, asit fazlası gibi mide bağırsak sistemine bağlı tüm hastalıklarında. Kalıcı ve kesin tedavi eder. (kaynak:saglikaktuel com)

Keten Tohumu : Sindirim sisteminde mide ve bağırsak iç duvarlarını temizlediği ve kabızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Deri ve organların dış yüzeylerini örten dokuların yenilenmesine yardımcı olmasında uzun zamanlardan beri kullanılmaktadır. (kaynak:sagliksifa com)

Buğday Yağı : Eğer mide ve bağırsak rahatsızlıklarından şikayetçiyseniz, şişkinlik ve kabızlık gibi sorunlar. (kaynak:onikibilgi com)

Divertikülit Belirtileri

Divertikül belirtilerini şöyle sıralıyabiliriz. Kramplı karın ağrısı, mide gazı, midede şişkinlik, kabızlık veya ishal gibi boşaltım bozuklukları. Bununla birlikte kusma, bulantı ve idrar yaparken yanma gibi belirtileri vardır.

Divertikülit Tedavisi

Divertikülit bitkisel tedavisinden önce divertikül hastalığının nedenlerini incelemek gerekir. Divertikülit lif oranı düşük beslenme sonrası ortaya çıkar. Bunun sebebi yoğun olarak işlenmiş gıdaların tüketimidir. Bu sebeple bu hastalık genellikle sanayileşmiş batı toplumlarında görülür.

1972 yılında Dr. Neil PAİNTER in British Medical Journal dergisinde yayınlanan araştırmasında divertikülite düşük lif ağırlıklı beslenmenin neden olduğu hemen hemen ispatlanmıştır. Divertikülit hastası 70 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişiler şunlara dikkat etmeli. Tam buğday ekmeği, yüksek kepekli tahıllar, sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet verilmiştir. Bu uygulamanın sonunda kişilerin %89 u tamamen iyileşmiş veya hastalığın semptomları büyük ölçüde gerilemiştir.

Divertikül için Faydalı Bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Divertikül için Faydalı Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Divertikül için Faydalı Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Divertikül için Faydalı Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.