divertiküle-karşı-faydalı-bitkiler
Divertiküle Karşı Faydalı Bitkiler
20 Mart 2017
divertikülite-karşı-faydalı-bitkiler
Divertiküle Karşı İyi Gelen Bitkiler
20 Mart 2017

Divertikül Bitkisel Çözüm

Uzman Desteği Alın

Divertikül Bitkisel Çözüm

Divertikül bitkisel çözüm, kalın bağırsakta baloncuk oluşması tedavisi, divertikül nasıl geçer. Divertikül bitkisel çözüm yolları hakkında.

Divertikül bitkisel çözüm yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Divertikül yada halk arasında ki adı ile kalın bağırsakta baloncuk belirtileride makaelmizde yer almaktadır. Divertikül bitkisel çözüm için makalemiizin tamamını okuyunuz. Divertikül bitkisel tedavisi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Bağırsak Divertikülü Belirtileri

Divertikül belirtilerini şöyle sıralıyabiliriz. Kramplı karın ağrısı, mide gazı, midede şişkinlik, kabızlık veya ishal gibi boşaltım bozuklukları. Bununla birlikte kusma, bulantı ve idrar yaparken yanma gibi belirtileri vardır.

Divertikül Bitkisel Tedavisi

Divertikül bitkisel tedavisinden önce divertikül hastalığının nedenlerini incelemek gerekir. Divertikülit lif oranı düşük beslenme sonrası ortaya çıkar. Bunun sebebi yoğun olarak işlenmiş gıdaların tüketimidir. Bu sebeple bu hastalık genellikle sanayileşmiş batı toplumlarında görülür.

1972 yılında Dr. Neil PAİNTER in British Medical Journal dergisinde yayınlanan araştırmasında divertikülite düşük lif ağırlıklı beslenmenin neden olduğu hemen hemen ispatlanmıştır. Divertikülit hastası 70 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişiler şunlara dikkat etmeli. Tam buğday ekmeği, yüksek kepekli tahıllar, sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet verilmiştir. Bu uygulamanın sonunda kişilerin %89 u tamamen iyileşmiş veya hastalığın semptomları büyük ölçüde gerilemiştir.

Bu nedenle divertekül tedavisi için lifli bitkiler tercih edilmelidir. Bu bitkiler seçilirken aynı zamanda sindirim sistemine de faylalı olmaları önemlidir. İşte 1001 Naturel Tedavi Merkezinin size tevsiye ettiği bitkiler.

Divertikül Bitkisel Çözüm Tavsiyeleri

Buğday Yağı

Buğday yağı, eğer mide ve bağırsak rahatsızlıklarından şikayetçiyseniz, şişkinlik ve kabızlık gibi sorunlar. (kaynak:onikibilgi com)

Kudret Narı

Kudret narı, kolit, ülser, 12 parmak, gastrit, asit fazlası gibi mide bağırsak sistemine bağlı tüm hastalıklarında. Kalıcı ve kesin tedavi eder. (kaynak:saglikaktuel com)

Keten Tohumu

Keten tohumu, sindirim sisteminde mide ve bağırsak iç duvarlarını temizlediği ve kabızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Deri ve organların dış yüzeylerini örten dokuların yenilenmesine yardımcı olmasında uzun zamanlardan beri kullanılmaktadır. (kaynak:sagliksifa com)

Divertikül bitkisel çözüm hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Divertikül hakkında detaylı bilgi için uzman hekime başvurunuz. Divertikül tedavisi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Divertikül bitkisel tedavisi için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.